30 marca 2015 damian

Stomatolog dziecięcy – dobry dentysta dziecięcy

Dla wielu dorosłych osób wizyta u dentysty jest ciężkim przeżyciem. Często również jest to decyzja odkładana na ostatnią chwilę. Idziemy do dentysty zazwyczaj wtedy, gdy nie możemy już wytrzymać z bólu. Jeżeli chodzi o nasze dzieci, jesteśmy w stanie podejmować decyzje o wizycie u stomatologa dziecięcego bardziej racjonalnie. Stawiamy na profilaktykę, kierujemy się w tym wypadku dobrem naszych dzieci.

Z własnego doświadczenia wiemy, że leczenie zębów może wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami. Jak wybrać stomatologów dziecięcych, którzy będą wykonywali swoją pracę na najwyższym poziomie, i tym samym oszczędzą naszym dzieciom bólu i trudnych przeżyć? Pierwszą rzeczą, którą możemy zrobić jest zaczerpnięcie opinii znajomych. Poprośmy o polecenie konkretnego lekarza, z którego byli zadowoleni. Jeżeli nadal nie jesteśmy przekonani poszukajmy informacji o konkretnych osobach w internecie. Są strony zajmujące się oceną lekarzy. Użytkownicy piszą o swoich osobistych doświadczeniach z lekarzem i na ich podstawie wydają swoją ocenę. Możemy także poprosić o radę stomatologa, do którego sami chodzimy, i z którego usług jesteśmy zadowoleni. Zapytajmy czy jest w stanie polecić stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu dzieci.

Stomatolog dziecięcy oprócz perfekcyjnego wykonywania obowiązków dentysty musi mieć szczególne predyspozycje do pracy z dziećmi. Powinien przejść w tym celu dodatkowe przygotowanie i mieć wrodzone predyspozycje interpersonalne. Powinien z łatwością nawiązywać kontakt z dzieckiem i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Dzieci muszą takiego lekarza lubić, inaczej wizyty u dentysty będą zarówno dla nich jak i dla ich rodziców ciężkimi przeżyciami. Oprócz kompetencji zawodowych, umiejętności nawiązania relacji z dziećmi, stomatolog powinien potrafić również rozmawiać z rodzicami. A takie rozmowy niekiedy mogą być bardzo trudne. Rodzice są zdenerwowani równie bardzo, o ile nie bardziej niż ich dzieci. Czują się za nie odpowiedzialni i często mają większe oczekiwania w stosunku do lekarza dziecięcego, niż do stomatologa, który leczy ich samych.